قفسه فلزی | قفسه انباری خود جریان | قفسه بندی انباری | قفسه سازان
021-36658107
قفسه فلزی قفسه سازان

قفسه انباری خود جریان
از جمله تجهیزات مهم مورد استفاده در صنایع مختلف می توان به انواع سيستم های قفسه بندی فلزی اشاره کرد که در مراحل مختلف از تولید و نگهداری تا توزیع مورد استفاده قرار می گیرد. از قفسه بندی های مدرن و پرکاربرد  سيستم قفسه انباری خود جریان را می توان نام برد که امروزه به صورت گسترده در صنایع و قفسه بندی انبار مورد استفاده قرار میگیرد.در تولید اجزاء این سيستم قفسه فلزی از بهترین مواد و قطعات تكميل كننده در ساخت بهره گرفته شده که علاوه بر کیفیت از عمر مفید بالایی برخوردارند. از موارد کاربرد سيستم قفسه بندی خود جریان می توان به انبار های محصولات، انبار های مواد اولیه صنایع غذایی و دارویی و نیز سردخانه ها اشاره کرد. همچنین از این نوع سیستم های قفسه بندی  در انبار های مجاور خط تولید صنایع نیز جهت جابه جایی مواد اولیه استفاده می گردد.
 
این نوع سیستم قفسه فلزی از صفحات رولر نقاله ها در سیستم راک که به صورت شیبدار نصب می شوند تشکیل یافته و بار به کمک نیروی ثقل از دهانه ورودی به سمت دهانه خروجی حرکت کرده و توسط سیستم ترمز در نوبت برداشت قرار می گیرد  و در انبارها با نظام  FIFO (اولین خروجی از اولین ورودی)، کاربرد دارد. با استفاده از این سیستم ضمن استفاده حداکثری از سطح و فضای انبار به دليل وجود فقط دو راهروی دسترسی به ورودی و خروجی تونل های بارگذاری سيستم، در بهره گیری از نیروی انسانی و وسایل حمل و نقل صرفه جویی قابل توجهی به عمل می آید.
 قفسه انباری خود جریان
این سيستم انبارش با توجه به ارتفاع سالن امکان نصب و بارگذاري چندین طبقه را دارد.  برای سفارش و خرید قفسه بندی خودجریان جهت استفاده در صنایع و انبار ها باید از مشاوره كارشناسان خبره  قفسه سازان در این حوزه بهره برد. با توجه به تنوع ابعاد این قفسه بندی ها و تنوع در تحمل بار، می توان متناسب با نیاز بهترین سيستم خود جریان را سفارش داد.پالت ها کالا از یک سمت وارد قفسه شده و وقتی پالت به انتهای مخالف رسید ، به کمک نگهدارنده یا آخرین پالت وارد شده متوقف می شود و سپس آماده برداشتن میشود.برای اینکه بارگیری ، تخلیه و جابجایی بارهای واحد در سیستم قفسه بندی پالت راک خود جریان با ایمنی کامل انجام شود ، ساختار با مجموعه ای از اقدامات کنترل و حفاظت فنی پیاده سازی میشود.
قفسه انباری خود جریان 
انواع حات های نصب و پیاده سازی سیستم های قفسه بندی فلزی راک غلتکی:
سیستم های قفسه بندی خود راهرو با توجه به نیازهای ذخیره سازی خاص هر مشتری می تواند از طرح اصلی آنها متفاوت باشد.
 
مدیریت بازگشت به عقب (LIFO):
سیستم بازگشت به عقب بر اساس مدیریت انبار LIFO (Last In، First Out) نیز می تواند نصب شود. تفاوت اصلی این است که فقط یک راهرو برای کار استفاده می شود زیرا بارگیری و تخلیه در همان منطقه انجام می شود.
 
استفاده از غلتک های تاشو:
سیستم غلتکی تاشو اجازه می دهد تا نوار نقاله های غلتکی را برای تمیز کردن و نگهداری جابجا و بلند کرده و به کف انبار دسترسی داشته باشید ، همه اینها با حفظ همان مشخصات فنی و عملکرد سیستم قفسه بندی میباشد.
 
سیستم قفسه بندی فلزی راک غلتکی به دو شکل قابل پیاده سازی میباشد:
FIFO:  در این حالت کالا های از یک سمت قفسه به کمک غلتک های با کمی شیب وارد شده و از سمت دیگر قفسه اولین کالای وارد شده اولین کالایی خواهد بود که از سیستم قفسه خارج میگردد 
LIFO: در این حالت نقطه ورود و خروج کالا یک نقطه میباشد و آخرین کالای وارد شده اولین کالایی است که امکان خروج دارد . این نوع سیستم قفسه بندی که با عنوان push-back racking هم شناخته میشود کالاها یکی پس از دیگیری با هل دادن یکدیگر در جای خود قرار میگیرند.
 
قفسه انباری خود جریان
مزایای سیستم قفسه بندی خود جریان چیست؟
 •  سهولت بارگیری و تخلیه بار
 •  افزایش ظرفیت ذخیره سازی در انبارها ، با قابلیت تنظیم پالت.
 •  فعال کردن راهروهای بارگیری و تخلیه خطرات را برای اپراتور کاهش می دهد
 •  سیستم قفسه بندی فلزی راک غلتکی می تواند به صورت خودکار طراحی شود.
 •  استفاده بهینه از فضای کف و ارتفاع انبار
 •  چرخش ایده آل محصول: ایده آل برای سیستم های FIFO (از ابتدا ، از اول).
 •  بدون تداخل در ترافیک. از آنجا که راهروهای بارگیری و تخلیه از هم جدا هستند ، لیفتراک ها واحد های بار را در راهروهای مختلف وارد و خارج می کنند.
 •  سیستم قفسه بندی راک غلتکی بسیار ایمن بوده و دارای یک سیستم کنترل و ترمز است تا خطرات احتمالی را به حداقل برساند.
 •  سیستم قفسه بندی فلزی غلتکی با سایر سیستم های ذخیره سازی اتوماتیک و معمولی سازگار است.
 •  به شما امکان می دهد تا از همان نوع لیفتراک استفاده کنید که در انبارهای قابل تنظیم قفسه بندی پالت راک استفاده می شود.
 •  هزینه های عملیاتی را به لطف استفاده عالی از فضا کاهش می دهد.
 •  قاب و ستون های قفسه بندی غلتکی از جنس فولاد گالوانیزه میباشد.
 
 

قفسه فلزی

سفارش از طریق واتساپ